Naziba Squid Game Challenge Chocolate Crisps
Sprøde choco crisps inspireret af Netflix' Squid Game!
I seriens 2. udfordring skal der spises sarte Dalgona kiks - kan du befri symbolerne, så de ikke brister?
Stjernegod service - du skal altid være tilfreds :)
Fra kr. 39 - gratis fragtmulighed ved køb over 399
Super hurtig levering - kun 1-2 hverdage!
Beskrivelse
I denne pakke med sprøde chokolade-crisps finder du de 4 motiver fra 2. udfordring af Squid Game.
Den koreanske Netflix serie, der tog verden med storm, kan nu opleves på egen krop, hvis du tør! (°ロ°)
Inspiration er taget fra det oprindelig Dalgona slik, der figurerer i serien. En traditionel dessert i Korea, der er nem at lave og populær hos børn, men som også er overraskende svær at håndtere.
Da denne sprøde treat vitterligt kun består af sukker og bagepulver, har deltagerne I Squid Game fået til opgave at befri cirklen, firkanten, trekanten og ikke mindst paraplyen fra resten af Dalgona-kiksen uden at ødelægger den.
Naziba crisps er ikke dalgona, men de smager til gengæld dejligt af mild chokolade og har en sprød konsistens, der helt bestemt også er svær at frigøre.
Den perfekte sjove overraskelse til en Korea- eller Netflix fan!
Produktinformation
Produktinformation
- Vægt
- 158g
- Produceret i
- Kina
Indhold
Ingredienser og næringsindhold pr. / 100 g
HVEDEmel 55%, palmeolie, sukker, mørk chokolade, tiramisu krydderi (majsstivelse, kondenseret MÆLKepulver, sukker, kakao, farvestof (E150d), aroma, smag, antiklumpningsmiddel (E551)), SØDMÆLKspulver, klaret FLØDE, kakaopulver, salt, aroma, surhedsregulerende middel (E503), emulgator (E322, SOJA), farvestof (E160a).
Allergener: hvedegluten, laktose, soja
Oprindelse: Kina
| Energi (kJ) | 2169 kJ |
| Energi (kcal) | 518 kcal |
| Fedt | 26,5 g |
| (heraf mættet) | 0,0 g |
| Kulhydrat | 64,1 g |
| (heraf sukkerarter) | 21,6 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,43 g |
Du vil eventuelt også synes om
Salg af alkohol hos WakuWaku.dk sker i henhold til gældende dansk lovgivning. Personer skal være fyldt 16 år for at købe tobak og drikkevarer med en alkoholvolumenprocent på max 6%, og være fyldt 18 år for at købe drikkevarer med en alkoholvolumenprocent, der er højere end 6%. Ved gennemførelse af ordrer skal Kunden erklære at være bekendt med gældende lovgivning om salg af alkoholdige drikkevarer og tobak. Alkohol bør nydes med omtanke.
How WakuWaku.dk har vi valgt, at alle køb fremover skal igennem Alderskontrol, og at minimumsalder er 18 år. Dette sker i sammenhæng med skift til alderskontrol igennem ePay og deres betalingsystem. Der er det i øjeblikke kun muligt at udføre alderskontrol på ingen eller alle betalinger - derfor er vi nød til at udføre alderskontrol for alle ordrer, og på min. 18 år, da vi sælger varer med alkohol over 6%.