Meiji Kinoko no Yama Jordbær Chokolade Kiks - Små kiks fra japanske Meiji formet som nuttede svampe med et aromatisk jordbærchokoladeovertræk.

Meiji Kinoko no Yama Jordbær Chokolade Kiks

Små kiks fra japanske Meiji formet som nuttede svampe med et aromatisk jordbærchokoladeovertræk.

14,00 kr.
Inkl. moms
 På lager
 

Stjernegod service - du skal altid være tilfreds :)

 

Fra kr. 39 - gratis fragtmulighed ved køb over 399

 

Super hurtig levering - kun 1-2 hverdage!

Beskrivelse

Små kiks overtrækket med lækker mælkechokolade med jordbærsmag formet som dekorative svampe

Kiksen er sprød på en måde, der kan minde om klassiske danske kammerjunker, og kombinationen med jordbærchokoladen ovenpå sidder bare lige i øjet! - og som med så mange andre slags slik fra Japan, så er de også super cute og dekorative.

Produktinformation

Meiji
RM62002
70 kg
Produktinformation
Vægt
36g
Produceret i
Singapore

Indhold

Ingredienser og næringsindhold pr. / 100 g

Sukker, hvedemel, vegetabilsk olie (palme, shea, fuldt hærdet palmeolie), kakaosmør, sødmælkspulver, skummetmælkspulver, jordbærpulveremulgator (E322 soja; E476; E473), farvestof (E162), maltekstrakt (byg), hævemiddel (E500; E503), aroma, gærekstrakt, salt, surhedsregulerende middel (E330).

Allergener: gluten, laktose, soja

Oprindelse: Singapore

Energi (kJ) 2377 kJ
Energi (kcal) 566 kcal
Fedt 35 g
   (heraf mættet) 23 g
Kulhydrat 57 g
   (heraf sukkerarter) 38 g
Protein 6,5 g
Salt 0,3 g


Du vil eventuelt også synes om

Alkoholskilt 2025Salg af alkohol hos WakuWaku.dk sker i henhold til gældende dansk lovgivning. Personer skal være fyldt 16 år for at købe tobak og drikkevarer med en alkoholvolumenprocent på max 6%, og være fyldt 18 år for at købe drikkevarer med en alkoholvolumenprocent, der er højere end 6%. Ved gennemførelse af ordrer skal Kunden erklære at være bekendt med gældende lovgivning om salg af alkoholdige drikkevarer og tobak. Alkohol bør nydes med omtanke.

Hos WakuWaku.dk har vi valgt, at alle køb fremover skal igennem Alderskontrol, og at minimumsalder er 18 år. Dette sker i sammenhæng med skift til alderskontrol igennem ePay og deres betalingsystem. Der er det i øjeblikke kun muligt at udføre alderskontrol på ingen eller alle betalinger - derfor er vi nød til at udføre alderskontrol for alle ordrer, og på min. 18 år, da vi sælger varer med alkohol over 6%.