Sanrio Hello Kitty Original Ramune Sparkling Water
Læskedrik med klassisk ramune smag! Forfriskende let og sprudlende danskvand bragt til dig i den sødeste dåse med Sanrio's maskotter (*≧ω≦*)
Stjernegod service - du skal altid være tilfreds :)
Fra kr. 39 - gratis fragtmulighed ved køb over 399
Super hurtig levering - kun 1-2 hverdage!
Beskrivelse
Dejlig, boblende læskedrik fra High Up i en flot illustreret dåse skabt i samarbejde med japanske Sanrio.
♡〜٩( ˃́▿˂̀ )۶〜♡ Her finder du både Hello Kitty, Cinnamoroll og Pompompurin!
Super cute design med pasteller og sparkles, som kun japanske maskotter kan gøre det - en perfekt drik til at pryde Sanrio samlingen på hylden derhjemme, som samtidig smager forfriskende og lækker oveni!
Smagen af drikken er frisk og kun let sød - en mellemting mellem en sodavand og en danskvand. Forfriskende med milde bobler og en indbydende aroma.
De velkendte Sanrio maskotter er blevet næsten synonymt med alt, der er kawaii og japansk!
Du finder dem på alt fra tandbørster til vaskemaskiner, på decora og Harajuku fashion accessories, i adskillige temarestauranter og i en Sanrio forlystelsespark (Sanrio Puroland), der alle fejrer de sjove og nuttede maskotter.

Produktinformation
Produktinformation
- Indhold volumen
- 330ml
- Pant
- Inkl. pant
- Produceret i
- Taiwan
Indhold
Ingredienser og næringsindhold pr. / 100 ml
Kulsyreholdigt vand, fruktose, sukker, aroma, surhedsregulerende midler (E330, E331).
Oprindelse: Taiwan
| Energi (kJ) | 199 kJ |
| Energi (kcal) | 48 kcal |
| Fedt | 0,4 g |
| (heraf mættet) | 0,0 g |
| Kulhydrat | 11,0 g |
| (heraf sukkerarter) | 10,6 g |
| Protein | 0,0 g |
| Salt | 0,02 g |
Du vil eventuelt også synes om
Salg af alkohol hos WakuWaku.dk sker i henhold til gældende dansk lovgivning. Personer skal være fyldt 16 år for at købe tobak og drikkevarer med en alkoholvolumenprocent på max 6%, og være fyldt 18 år for at købe drikkevarer med en alkoholvolumenprocent, der er højere end 6%. Ved gennemførelse af ordrer skal Kunden erklære at være bekendt med gældende lovgivning om salg af alkoholdige drikkevarer og tobak. Alkohol bør nydes med omtanke.
Hos WakuWaku.dk har vi valgt, at alle køb fremover skal igennem Alderskontrol, og at minimumsalder er 18 år. Dette sker i sammenhæng med skift til alderskontrol igennem ePay og deres betalingsystem. Der er det i øjeblikke kun muligt at udføre alderskontrol på ingen eller alle betalinger - derfor er vi nød til at udføre alderskontrol for alle ordrer, og på min. 18 år, da vi sælger varer med alkohol over 6%.