Beskrivelse
Disse lækre mochi med mælkesmag giver en sød, autentisk oplevelse. Den ydre del er lavet af klæbende mochi-ris der giver en dejligt "chewy" konsistens, mens fyldet er sødt med smag af mælk. De søde små snacks er pakket enkeltvis for maksimal friskhed - og så du ikke behøver spise hele posen på én gang.
Produktinformation
Produktinformation
- Vægt
- 120g
- Produceret i
- Taiwan
Indhold
Ingredienser og næringsindhold pr. / 100 g
Maltose, sukker, klæbe-ris, fortykningsmiddel (E1442), palmeolie, mælk, trehalose, gelatine, aromastoffer, sødemiddel (E420), farvestof (E102), konserveringsmiddel (E200)
| Energi (kJ) | 1659 kJ |
| Energi (kcal) | 393 kcal |
| Fedt | 9 g |
| (heraf mættet) | 3 g |
| Kulhydrat | 76 g |
| (heraf sukkerarter) | 31 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,0 g |
Salg af alkohol hos WakuWaku.dk sker i henhold til gældende dansk lovgivning. Personer skal være fyldt 16 år for at købe tobak og drikkevarer med en alkoholvolumenprocent på max 6%, og være fyldt 18 år for at købe drikkevarer med en alkoholvolumenprocent, der er højere end 6%. Ved gennemførelse af ordrer skal Kunden erklære at være bekendt med gældende lovgivning om salg af alkoholdige drikkevarer og tobak. Alkohol bør nydes med omtanke.
Hos WakuWaku.dk har vi valgt, at alle køb fremover skal igennem Alderskontrol, og at minimumsalder er 18 år. Dette sker i sammenhæng med skift til alderskontrol igennem ePay og deres betalingsystem. Der er det i øjeblikke kun muligt at udføre alderskontrol på ingen eller alle betalinger - derfor er vi nød til at udføre alderskontrol for alle ordrer, og på min. 18 år, da vi sælger varer med alkohol over 6%.